Menu

Autor

slim 12

O mne

Volám sa Zuzana a svoj voľný čas rada trávim pri pečení sladkých dobrôt. Pečenie je pre mňa skvelým relaxom a zároveň svojim chutným výtvorom môžem potešiť rodinu a priateľov. Vyštudovala som odbor Verejné zdravotníctvo, ktorý kladie dôraz na predchádzanie chorôb prevenciou, ku ktorej určite patrí aj zdravé stravovanie. Možno aj toto štúdium ma viedlo k tomu, že som sa začala viac zameriavať na to čo jem a hlavne som chcela obmedziť sladké. Klasické múčne koláče sú síce chutné, ale pravidelná konzumácia určite neprospieva nášmu organizmu. Ja si myslím, že minimálne vynechanie pravidelnej konzumácie múky a cukru je pozitívnym krokom k zmene životosprávy.

O blogu

Slimcake je miesto kde sa chcem podeliť o to, čo poteší chuťové poháriky a zároveň nie je škodlivé pre naše zdravie. Mojimi receptami Vám chcem ukázať, že aj zdravé koláče vedia byť chutné a poskytnú rovnaký chuťový pôžitok ako sladkosti, ktoré sú plné umelých prídavných látok a cukru. Dúfam, že sa Vám moje pokusy o zdravšie pečenie budú páčiť a budú pre Vás inšpiráciou ako piecť zdravšie.

PicsArt_1436706582668

Suroviny

Pri pečení rada používam kokosový cukor, med a klasickú pšeničnú múku sa snažím nahrádzať gaštanovou, kokosovou, makovou alebo ryžovou múkou. Pri tvorbe nepečených zákuskov sú skvelé zdravé tuky ako kokosový tuk alebo kakaové maslo. V chladničke skvele tuhnú a vyčarujete z nich jednoducho rôzne tvary dezertov ako od šéfkuchárov.

Slim cake v októbrovom čísle časopisu Fit štýl
12047175_881098625313779_5385808283710553712_n